Yhteystiedot

15.5.2017

Johto

Toimitusjohtaja Timo Julkunen, timo.julkunen@bonnierbooks.fi

Markkinointi ja viestintä

Markkinointi- ja viestintäjohtaja Reetta Miettinen, p. 040 8344 340, reetta.miettinen@bonnierbooks.fi
Markkinointi- ja viestintäpäällikkö Timo Taussi, 041 511 0302, timo.taussi@tammi.fi
Brand manager Kaisa Hyväri, p. 010 5060 209, kaisa.hyvari@bonnierbooks.fi
Viestintäpäällikkö Satu Sirkiä, p. 0400 485 228, satu.sirkia@tammi.fi
Tiedottaja, Ari Elo, p. 040 5460235, ari.elo@tammi.fi
Asiakasmarkkinointipäällikkö Hanna Ylätalo, p. 010 5060 008, hanna.ylatalo@bonnierbooks.fi
Tuottaja Hanna-Riikka Summanen, p.010 5060 329, hanna-riikka.summanen@bonnierbooks.fi
Tuottaja, digitaalinen markkinointi Mikko Immonen, p. 050 5644 721, mikko.immonen@bonnierbooks.fi
Sisältömarkkinoija Mari Nieminen, p. 010 5060 128, mari.nieminen@bonnierbooks.fi
Tapahtumatuottaja Sami Ravattinen, sami.ravattinen@bonnierbooks.fi
Emäntä Helena Tarkiainen, helena.tarkiainen@bonnierbooks.fi

Arvostelukappaleet

tiedotus@tammi.fi

Myynnin, tuotannon, HR:n, taloushallinnon, IT:n ja Rights Managementin sähköpostiosoitteet muotoa etunimi.sukunimi@bonnierbooks.fi

Myynti

Myyntijohtaja Veli-Pekka Matilainen, p. 040 3424 773
Myyntipäällikkö Helena Kotro, p. 010 5060 218
Myyntipäällikkö Eini Stenberg, p. 010 5060 328
Myyntipäällikkö Anne Vainio, p. 010 5060 337
Tuotepäällikkö, pokkarit Kaisa Tenhunen,
Digimyyntipäällikkö Jenni Törönen
Myymälänhoitaja Harri Mäki

Arvoteosmyynti

Myyntipäällikkö Suvi Gardemeister
Myyntiassistentti Anitta Kivikoski
Myyntiassistentti Päivi Saarinen

Tuotanto

Business Development Manager Kirsi Lehto
Tuotannonsuunnittelija Tarja Nieminen
Tuotannonsuunnittelija Petri Söderberg
Tuottaja, digituotteet Liisa Riste
Tuottaja, digituotteet Elina Vesala
Digiassistentti, Jenni Kinnunen

HR

Henkilöstöpäällikkö Christina Martin
Palvelukoordinaattori Tuula Shaw
Koordinaattori Kaarina Lehto

Taloushallinto

Financial Manager Otto Kajander
Financial Controller Kerstin Suominen
Controller Hanna Tuhkanen
Royalty Controller Leena Haakana
Royalty Controller Arja Ikonen
Controller Hanna Tuhkanen (vanhempainvapaalla)

IT

Head of Business Solutions Janne Koskinen
Development Manager, ICT Juha Otava
System Analyst Lasse Lehtinen

Rights & Product Management

Rights Manager Anna Suominen
Art Editor Laura Arvela
Product Coordinator Anna-Maarit Immonen

Bonnier Rights Finland

Head of Agency Hanna Kjellberg, hanna.kjellberg@bonnierrights.fi
Literary Agent Terhi Isomäki-Blaxall, terhi.isomaki-blaxall@bonnierrights.fi
Literary Agent Marja Tuloisela, marja.tuloisela@bonnierrights.fi
Agency Coordinator Sanna Oksama, sanna.oksama@bonnierrights.fi
Bonnier Rights Finland -sivusto

Toimitukset

Sähköpostiosoitteet muotoa etunimi.sukunimi@tammi.fi
Kotimainen ja suomennettu kaunokirjallisuus

Kustannusjohtaja Outi Mäkinen
Kustannuspäällikkö Hannu Harju
Kustannustoimittaja Anne Ilves
Kustannustoimittaja Petra Maisonen
Kustannuspäällikkö Päivi Koivisto
Kustannustoimittaja Ulla Asantila
Kustannustoimittaja Johanna Harkkila
Kustannustoimittajaharjoittelija Oona Juutinen
Kustannustoimittaja Helmi Keränen (äitiyslomalla)
Graafikko Markko Taina

Asiaproosa
Kustannuspäällikkö Markku Aalto
Kustannustoimittaja Iiro Kuuranne

Tietokirjallisuus

Kustannuspäällikkö Kati Lampela
Kustannustoimittaja Jenny Belitz
Kustannustoimittaja Pauliina Rihto
Kustannustoimittaja Paula Zitting

Lasten- ja nuortenkirjallisuus

Kustantaja Saara Tiuraniemi
Kustannustoimittaja Mirkka Hynninen
Kustannustoimittaja Sanna Uimonen
Kustannustoimittaja Anna Warras
Senior Advisor Leena Järvenpää
Senior Editor Katariina Heilala
Toimituspäällikkö, Manga Antti Valkama

Kustannusosakeyhtiö Tammen käynti- ja postiosoite

Lönnrotinkatu 18 A, 00120 Helsinki
PL 410, 00101 Helsinki

Puhelinvaihde

p. 010 5060 300

Kirjakauppa

Korkeavuorenkadun Kirjakauppa on suljettu muuton vuoksi. Avaamme syyskuussa verkkokaupan ja marraskuussa uuden liikkeen osoitteeseen Lönnrotinkatu 21, nähdään pian!
Puh. 010 5060 170

Tilaukset

Kirjakeskus p. 020 16 62222, tilaukset@kirjakeskus.fi, faksi 020 16 62291

Laskutusosoitteet

Kustannusosakeyhtiö Tammi
Y-tunnus: 2628236-8 / VAT-tunnus: FI26282368

Verkkolaskut

OVT-tunnus: 003726282368
Operaattori: Maventa (DABAFIHH)

Paperilaskut
26282368
PL 100
80020 Kollektor Scan

Laskun viitetiedoksi on merkittävä tilaajan nimi ja laskuttajan y-tunnus (VAT) on näyttävä laskun tiedoissa.

Voit lähettää ostolaskuja myös sähköpostitse joko PDF-muodossa invoice-26282368@kollektor.fi

Laskun tulee olla PDF-muodossa.
Laskut pitää olla sähköpostin liitteenä, yksi lasku per liitetiedosto. Liitetiedostoja voi olla useampia.
Yhdessä tiedostossa saa olla ainoastaan yksi lasku sisältäen mahdolliset laskun liitteet.
Liitetiedostojen koko yhteensä saa olla korkeintaan 10MB.